SU GEÇİRMEZ FERMUAR

Su Geçirmez Fermuar

Ece Fermuar olarak 2008 yılında üretimine başladığımız “Su Geçirmez / Waterproof” fermuarlar su itici özelliğe sahiptir.

Standart şeritler önce “su itme” özelliğine sahip özel yapışkanlı bant ile özel bir proseste birleştirilir ve fermuar üretimi bu şekilde devam eder.

Su geçirmez fermuar çeşitlerinde kaliteyi arttırmak için Ece Fermuar olarak gerekli tüm kürsör vb. yardımcı malzemeleri de su geçirmez fermuarlara uygun olacak ölçülerde üretiyoruz.

Tüm fiziksel ve kimyasal testleri Ece Fermuar bünyesinde yapılmakla birlikte Su Geçirmez ürünümüz tarafsız test laboratuvarlarından da geçer sonuç almıştır.

Su geçirmez fermuarlar kış aylarında kullanım oranı artan mont, yağmurluk, kaban, bot, ayakkabı ve çizmelere uygundur. Müşterilerimizin isteği üzerine Ece Fermuar olarak Su Geçirmez Naylon Fermuar ve Su Geçirmez Kemik Fermuar olarak çok çeşitli üretim yapmaktayız.

Fermuarlarda en çok şikayetçi olunan konu iç kısma su geçirmesidir. Özellikle dış giyim ürünlerinde bu sorun günlük yaşamı ve konforu olumsuz yönde etkileyebilir. Bunu önlemek adına fermuar kısımlarında su geçirmez fermuar çeşitleri tercih edilir. Özel malzemeler kullanılarak üretilen bu fermuarlarda kürsör, şerit ve dişli kısımlarından içeriye su girmez. Özel bileşenler kullanılması sayesinde her bir bileşen kaplanmıştır ve sıvı geçişini engeller.

Kaliteli dişli yapısı olan fermuarlarda şerit bölümünde özel materyaller bulunur. İç kısma sıvı geçmemesi fermuarın kullanıldığı parçayı daha avantajlı hale getirir. Bu tür malzemeler üreten firmaların üretime azami dikkat göstermesi üründen alınacak verimliliği artırır. Mevsim şartlarına göre tercih edilen fermuarlar ev tekstili ve giyim alanlarında yaygındır. Fermuarın olduğu bölgenin korunması ve daha pratik bir kullanım sunması nedeniyle bu tür parçalara talep her zaman fazladır. Farklı renk seçeneklerinin olması ve teknik özellikleri sayesinde pek çok alanda su geçirmez fermuar çeşitlerine rastlamak mümkündür. İsteğe göre bu fermuarlarda özel üretimler de yapılabilir.

Su Geçirmez Fermuar Özellikleri

Waterproof yani su geçirmez fermuar türleri su itici özelliğe sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu tür fermuarlarda standart şeritler ilk olarak su itme özelliği bulunan özel yapışkanlı bant ile kaplanır. Özel proseste yapılan bu birleştirme işlemi ile fermuar üretimi devam eder. Fermuarda kalitenin artması için kürsör, elcik ve tüm parçalar su geçirmezlik yapısına uygun olarak seçilir. Her bir yapı ve ölçü olarak uygun olan fermuarlar kullanıma açılmadan önce kimyasal ve fiziksel testlerden geçirilir. Test sonuçları olumlu olan fermuarlar müşteriye teslim edilecek hale gelir. Tüm testler tarafsız test laboratuarlarında gerçekleşir. Üretim süreci şeffaf bir yapıdadır ve müşterilerin ürünle ilgili bilgilenmesi sağlanır.

Su Geçirmez Fermuar Kullanım Yerleri

Ayakkabı, çizme, bot, yağmurluk, kaban ve mont gibi parçalarda mutlaka su geçirmez fermuar kullanılması gerekir. Kışlık ürünlerde su ile temas daha fazla olduğundan fermuarın bunu destekler nitelikte olması önemlidir. Kışlık giyim ürünleri haricinde yelken, çadır, branda gibi dört mevsim kullanılan parçalarda da waterproof fermuar çeşitlerine yer verilir. Brandalar bir yerin üzerini kapatmak için kullanıldığından fermuarın bunu desteklemesi beklenir.

En çok kullanılan su itici fermuar çeşitleri kemik ve naylon fermuarlar olacaktır. Perakende ya da toptan olarak satın alınabilen bu parçalar için online sipariş verilebilir. İnternette ihtiyaca uygun çözümler sunan farklı fermuar modellerini bir arada bulmak mümkündür.