Metal Fermuarlar

Metal Fermuarlar

Sektörel bazda geniş çaplı kullanım alanına sahip olan metal fermuar çeşitleri moda sektöründe önemli bir yere sahiptir. Taş ile asit yıkamaya karşı dayanıklı bir yapıda olan bu fermuarların diş kısmı farklı malzemeler kullanılarak üretilir. Ekstra dirence karşı son derece dayanıklı olan metal fermuarlar kendi içerisinde çeşitlere ayrılır ve hazır giyim sektöründe ön plandadır. Spor ve deri giyim ürünlerinde daha fazla tercih edilen bu parçalar hem aksesuar hem de bir ihtiyaç olmasıyla bilinir. Fermuarın çeşidi çok fazla olduğundan kullanım alanına uygun şekilde seçilmesi gerekir. Kombi metal fermuarlar, dipli metal fermuarlar ve separe metal fermuarların kullanımı daha fazladır.

Yüksek ya da düşük belli fark etmeksizin kot pantolonlar için son derece uygun olan metal fermuarlar iyi kapanmayan çantalar için de doğru bir seçim olacaktır. Seperatörlü, kapalı fermuarlı ya da çift sürgülü olan fermuarları istediğiniz boyda tercih edebilirsiniz. Seçim yaparken fermuarın kullanılacağı kumaş renklerini göz önünde bulundurabilirsiniz.

Metal Fermuar Nerelerde Kullanılır?

Düz, dişleri metal ve bitiş kısmında küçük bir kanca ile kullanılan metal fermuar çeşitleri kot pantolonlarda ya da deri ceketlerde daha sık görmek mümkündür. Genellikle genç giyimde daha sık rastlanan bu parçalar aslında ilgili kıyafetin tarzına ayrı bir hava katar. Kullanımı son derece kıymetli olan fermuarlara online sipariş ile erişebilirsiniz. Fermuar satın alırken profesyonel destek edinmenizde fayda vardır. Fermuarlar kendi içerisinde çok sayıda türe ayrıldığından en doğru model seçimini yapmak için uzman desteğinden yararlanabilirsiniz. Yapacağınız doğru seçimler aldığınız fermuarın kıyafetle daha uyumlu görünmesini sağlayacaktır. Online mağazadan vereceğiniz fermuar siparişleri hızlı bir şekilde adresinize teslim edilecektir. Fermuar üretim ve tedarikinde her zaman müşteri memnuniyeti öncelikli tutulur.

Metal Fermuar Çeşitleri Nelerdir?

Metal fermuar türleri sayıca fazla olup bunlar genel özellikler, bitirme şekilleri, renk kartelası, şerit şekilleri, diş kaplama çeşitleri, kürsörler gibi detaylar bakımından farklılık gösterir. En çok tercih edilen fermuar çeşitleri T1, T2, T3, T4, T5, T8, T10 ve T15 şeklinde sınıflara ayrılır. Bu fermuarlardan satın alırken diş yüksekliği, açık şerit genişliği, diş genişliği ve kapalı şerit genişliği gibi özelliklere bakmak gerekir. En çok tercih edilen türlerden biri olan T1 metal fermuar için üretilen minimum boy dipli 4 cm şeklindedir. Bu ölçü her fermuar türünde aynı değildir. Fermuar satın alırken renk kartelasının dikkate alarak uygun rengi seçmekte fayda vardır.

 Metal Fermuar Çeşitleri