Kemik Fermuarlar

Kemik Fermuarlar

Bir tür fermuar modeli olan kemik fermuar dişlilere poliasetal ham maddesi enjekte edilerek üretilir. Geniş renk ve model seçeneklerine sahip olan bu fermuar renk ve diş kalınlığı yönünden farklılık gösterir. Fiyatlar da seçilen türe göre belirlenecektir. Fazla miktarda ürün alımlarında genellikle daha ekonomik fiyat teklifleri yapılır.

Kemik fermuar kendi içerisinde alt ve üst stop, diş, kürsör ve elcik gibi parçalara ayrılır. Bu parçalar sayesinde daha da kullanışlı hale gelen fermuarlar geniş kullanım alanına sahiptir. Farklı sektörlerin ana ihtiyaçlarından biri olan bu parçalarda diş genişlikleri TİP 9 8,50- 8,60 mm, TİP 6 7,80- 7,90 mm ve TİP 3 4,40 – 4,50 mm olarak sınıflandırılır.

Ürün yapısına göre de çeşitlilik gösteren kemik fermuarlar separe fermuar, dipli fermuar ve kombi fermuar gibi türlere ayrılır. Tüm fermuar modellerine ve türlerine online mağazadan erişim mümkündür. Her modelden toplu sipariş imkanı vardır. Önemli olan nokta ihtiyaca uygun model seçmektir.

Kemik Fermuar Kullanım Alanları

Çok sayıda sektörde kullanılan kemik fermuar ev tekstili ve hazır giyim ürünlerinde daha fazla yaygındır. Özellikle çocuk giyim, eşofman, mont, nevresim, yorgan, kılıf, yatak gibi parçalarda bu fermuar çeşitlerine sıklıkla rastlanır. Kemik ya da diğer fermuarlarda dikim kalitesine dikkat etmek ürünün daha rahat kullanılmasını sağlayacaktır.

Eşofman, yağmurluk ve kaban gibi parçalarda da tercih edilen kemik fermuarlar yetişkin ya da çocuk giyim fark etmeksizin her ürün grubuna uyum sağlar. Bu tür fermuarlarda ürün boyuna uygun seçimler yapmak gerekir. Fermuarı orta kısmından kesmek dağılmasına sebep olacağından en ve boy ölçülerine dikkat ederek ürün siparişi verilmelidir. Diş genişliğinin uygunluğu fermuarın dikildiği yerde daha şık görünmesine katkıda bulunacaktır.

Kemik Fermuar Modelleri Nelerdir?

Dipli fermuar modelleri tek kürsörlü ve çift kürsörlü olarak ayrılır. Tek kürsörlü kemik fermuar çeşitleinde aç kapa işleminde bir tane kürsör kullanılır ve bu kürsör alt kısımda yer alan durdurucuya kadar indirilebilir. En son kısımda alt stop bileşeni ile bir araya gelir. Bu tür modeller fermuarın kapatma açma bölümünde kürsörün bulunduğu konuma göre ayrılır. Bazı modellerde çift şerit bulunmakta olup iki fermuar birbirinden tamamen kopabilir. En çok tercih edilen kemik fermuar çeşitlerinden olan K10 dipli fermuar, K6 separe fermuar, K3 dipli fermuar, K10 separe fermuar, K3 kombi fermuar, K3 O tipi fermuar, K10 kombi fermuar türlerine online kanallardan ulaşmak mümkündür.

Kemik Fermuar Çeşitleri